futsal.zilina@gmail.com

Majstrovské foto FC Sohli

FC Sohli v priamom súboji zosadili z majstrovského trónu Tomchlad/Lipino

01.06.2015 22:48

V záverečnom zápase súťažného ročníka 2014-2015 sa stretli FC Sohli a Tomchlad/Lipino. Išlo o priamy súboj o víťazstvo v 1.mestskej futsalovej lige v Žiline. Tomchlad/Lipino potrebovali vyhrať, FC Sohli stačila remíza. Skóre kvalitného zápasu otvoril v 9.min. Jozef Pápež a naklonil majstrovské misky na stranu Lipina. V poslednej 25.minúte prvého polčasu zahral rukou v pokutovom území Miloš Hubočan a Pavol Drahno z nariadenej penalty vyrovnal na polčasových 1:1. V druhom polčase pokračoval výborný zápas v podaní oboch mužstiev. Napriek viacerým dobrým príležitostiam na oboch stranách sa skóre menilo až po 11 minútach hry, keď sa presadil Libor Ťažký. Lipino však už o dve minúty vyrovnalo po individuálnej akcii Jozefa Ondruša. Na dlhé minúty to bolo z hľadiska zmeny skóre všetko, v hre o titul v ďalšom dramatickom priebehu držali obe mužstvá brankári. Päť minút pred koncom sa Lipino odhodlalo k hre bez brankára, no k zakončeniu sa nedostávali. Práve naopak, po nepresných rozohrávkach súperovi hráči Sohli viackrát skúšali odkopom na prázdnu bránu Lipina. Definitívne rozhodnutie padlo 25 sekúnd pred koncom, keď nepresnú prihrávku tesne za polovicou ihriska využil strelou do prázdnej brány Libor Ťažký. Rozhodol tak o majstrovskom titule FC Sohli, ktorý zosadil z kráľovského trónu práve svojho súpera.